5 dôvodov, prečo by mali deti zažiť letné tábory

  1. Deti na táboroch objavia nové veci. Detské tábory sú vždy nabité programom a aktivitami, ktoré v škole alebo bežne počas leta majú deti len málokedy šancu vyskúšať. Získajú tak cenné skúsenosti a prehľad z mnohých druhov aktivít. Zároveň sa mnohonásobne zvýšia šance, že objavia niečo, v čom budú vynikať a čo ich bude skutočne napĺňať.
  2. Tábory pomáhajú rozvíjať sociálne zručnosti. Extrémnou výhodou táborov je, že nefungujú na princípe, kde deti v tichosti sedia a počúvajú učiteľa či lektora. Práve lektori samotní podnecujú zábavu, komunikáciu a spoluprácu. Takéto prostredie umožňuje deťom vyjadrovať svoje názory a myšlienky, vytvára priestor pre kreativitu, tímovú spoluprácu a túžbu zúčastniť sa. 
  3. Naučia sa čeliť výzvam a pochopia hodnotu zaslúženej práce. Úlohy, súťaže a zadania nie sú na táboroch hodnotené známkami či bodmi, pre ktoré by sa mali deti obávať pokarhania. Naopak deti čakajú úlohy, v ktorých sa budú cítiť bezpečne a pohodlne budú riskovať, aj za cenu prehry, či neúspechu. Našim cieľom bude deti naučiť nikdy sa nevzdať, neustále premýšľať, skúšať a hádať. 
  4. Formujú charakter. Okrem samotného získania nových priateľstiev, sa deti naučia ako si priateľstvo udržať a starať sa oň. Naši lektori budú skrz individuálne a spoločenské aktivity deťom približovať základné morálne hodnoty, ako je etika, čestnosť, starostlivosť, rešpekt a zodpovednosť.

    Z výskumov sa potvrdzuje, že deti sú po skončení táborov láskavejšie, vďačnejšie, chápu dôležitosť dávania a lepšie rozumejú tomu, čo je správne a čo nie. 
  5. Tábory podporujú nezávislosť. V táboroch sa deti naučia zodpovednosti za svoje vlastné rozhodnutia. Mimo vplyvu a kontroly svojich rodičov budú môcť riskovať, zisťovať čo dokážu a čo nie, a zároveň budú objavovať nové hranice seba samých. Samozrejme, všetko s podporou a v možnostiach, ktoré im umožnia naši vyškolení a profesionálni lektori. 

Napriek mnohým nespochybniteľným výhodám, ktoré so sebou detské tábory prinášajú, je a vždy bude ich hlavným cieľom zabezpečiť, aby deti každý deň odchádzali z tábora nadšené a uspokojené. 

Letné tábory sú ideálnou zmenou medzi školskými rokmi. Tie naše, FitFabrik Denné Detské tábory začínajú 4. Júla, práve Športovým táborom. Každý nasledujúci týždeň sa nesie v štýle iného typu, no stále so zameriavame na kreativitu, dobrodružstvo, vzrušenie, smiech a zábavu. 

Prihlásiť svoje dieťa môžete na stránke kids.fitfabrik.sk

About Author

Related posts

Ako bude vyzerať náš detský Športový tábor?

FitFabrik Denné Detské tábory sa nezadržateľne blížia, poďme si teda predstaviť jednotlivé z nich:Športový tábor! Ten bude otvárať našu detskú letnú sezónu auskutoční sa od 4. do 8. Júla.Ten druhý, bude presne v polke leta –od 1. do 5. Augusta 2022. Športový tábor bude predstavovaťunikátny program Všeobecnej pohybovej prípravy!...

VEDIEŤ VIAC